page

ULAŞIM

Bağlı olduğu Antalya ilinin merkezine 120 kilometre uzaklıktaki Alanya, Akdeniz kıyısında olmanın tüm avantajlarına sahiptir. Kente havadan, karadan ve denizden ulaşım mümkündür.

Kent içinde ise neredeyse 24 saat çalışan toplu taşıma sistemi ve taksiler emrinizdedir.

Havadan Ulaşım:

Ulaşım için havayolunu kullananların iki alternatifi yaklaşık 120 kilometre Batı'daki Antalya Havalimanı ve 40 kilometre Doğu'daki Alanya-Gazipaşa Havalimanları'dır. Havaalanından tesise ulaşım, paket turların hemen hemen tamamına dahildir. Otellerin anlaşmalı araçları sizi havaalanınında kapısından, konaklayacağınız tesise kadar bırakır. Yurtiçi seferler düzenleyen bazı havayolu şirketleri ise uçuş saatlerine bağlı olarak Alanya'ya servis sunmaktadırlar.

Havaalanından kendi imkanlarıyla Alanya'ya gelmek isteyenler özel taksileri kullanabileceği gibi, çevre yoluna çıkarak 15 dakikada bir Antalya Otogarı'ndan kalkan Alanya otobüslerini veya HAVAŞ toplu taşıma transferlerini tercih edebilirler.

Karadan Ulaşım:

Antalya'nın doğu çıkışından duble karayolunu kullanarak Alanya'ya ulaşmak mümkündür. Doğu'dan ise Mersin üzerinden Anamur-Alanya karayolu kullanılabilir.

Denizden Ulaşım:

Alanya, büyük yolcu gemilerinin rahatça yanaşabileceği şehir merkezindeki bir limana sahiptir. Aynı zamanda kent, 287 yata aynı anda hizmet verebilme kapasitesine sahip bir yat limanına da ev sahipliği yapmaktadır. Deniz yolu ile yılda ortalama 100 gemi ve 80 bin turist gelmektedir.

Alanya’da Ulaşım:

Kent, bir uçtan bir uca modern kaldırımlarla döşenmiştir, her köşesi yürüyüş için uygundur. Bunun yanı sıra şehir içinde hemen hemen her noktadan sık sık geçen minibüsler ve halk otobüsleri mevcutur. Alanya'nın birçok köşesinde taksi bulmak da mümkündür.

Önemli ziyaret noktalarından kaleye çıkmak için minibüs veya taksileri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gazipaşa/Alanya Havaalanı - Alanya Merkez Yol tarifi

Antalya Havaalanı - Alanya Merkez Yol tarifi

Alanya - Gökbel Yaylası Yol tarifi

Sosyal Medya