Image

ERDEM KINAY

22 Mayıs 20:30

YER: BELEDİYE BİNASI ARKASI

Müziğe altı yaşında piyano eğitimi alarak başlayan ünlü aranjör Erdem Kınay, daha sonra konservatuar eğitimi aldı. İlk profesyonel çalışmasını 1996 yılında Gökhan Tepe albümü ile yaptı.O tarihlerden bu güne kadar da pop müzik piyasasında aktif bir şekilde yer aldı.Çalıştığı sanatçılara yaptığı Avrupai arenjelerle adını sıkça duyduğumuz Erdem Kınay, elektropop&house tarzındaki düzenlemeleriyle pek çok kitlenin takibinde kalmıştır,kalmaya da devam etmektedir.
Şu ana kadar Ayşe Hatun Önal, Kenan Doğulu, Hande Yener, Demet Akalın, Hadise, Tarkan, Serdar Ortaç, Burak Kut, Gökhan Özen, Pamela ve Ege Çubukçu gibi pek çok ismin şarkılarının düzenleme&müziklerine imza attı.
Son olarak Kasım 2011’de çıkardığı Proje albümünde pek çok ünlü isimle çalıştı bunlardan bazıları; Aynur Aydın,Demet Akalın,Işın Karaca, Emina Sandal,Serdar Ortaç Burak Kut ve Ege Çubukçu

İşte notaların büyücüsünün birlikte çalıştığı sanatçılardan bazıları;
Murat Boz, Kenan Doğulu, Hande Yener, Hadise, Serdar Ortaç, Ege Çubukçu, Tarkan, Aşkın Nur Yengi, Gökhan Tepe, Mansur Ark, Özgün, Rober Hatemo, Emre Altuğ, Gökhan Özen, Demet Akalın, Pamela Spence, Burak Kut, Victor Lazlo.